Marți, 31, a avut loc ceremonia de predare a Pavilionului Național pentru Echipa Uruguaya de Sailing, care va reprezenta țara noastră la Campionatul Mondial. Cu ocazia, subsecretarul Secretariatului Național pentru Sport (SND), Pablo Ferrari; președintele Comitetului Olimpic Uruguayan (COU), Julio César Maglione; președintele Yacht Club Uruguay, José Luis Aguiar; coordonatorul Zonei Sportive Federate SND, Eduardo Ulloa, și căpitanul echipei naționale, Ricardo Fabini.
source
Ceremonia de predare a Pavilionului Național echipei de navigație din Uruguay
![Ceremonia de predare a Pavilionului Național echipei de navigație din Uruguay](https://sailingtv.ro/wp-content/uploads/2022/10/1666547865_maxresdefault.jpg)