Pe 23 ianuarie 2014, cinci marinari temeri au plecat din Las Palmas, Gran Canaria, pentru a traversa Oceanul Atlantic, ajungând în Grenada 20 de zile și 3239 de mile marine mai târziu. Vedeta traversării a fost Yacht Carousel, un ketch Amel Maramu de 47 de picioare.
source
Traversare fericită a Atlanticului
![Traversare fericită a Atlanticului](https://sailingtv.ro/wp-content/uploads/2023/12/1703387385_maxresdefault.jpg)
4 thoughts on “Traversare fericită a Atlanticului”
Comments are closed.
Thanks for this 4 Minute Atlantic crossing. Made me very happy 🙂
>=)
What do you do with the pistol when you enter other countries?
Great boat!