Construirea manuală a fiecărui detaliu al BARCULUI NOSTRU DIN LEMN SALVATĂ — Sailing Yabá #94
29 3 minute 2 luniAducerea Yabá de la epavă la vis! Episodul 94 În acest episod, folosim lemn purpleheart pentru a face ca ferestrele barca noastră să continue să câștige viață. Acest proiect este foarte lucrat manual, chiar si unghiile pe care le folosim au fost realizate de echipa noastra. Sperăm să vă bucurați de vizionarea ferestrelor noastre căpătând formă! 👉 ABONAȚI-VĂ pentru a nu rata noile episoade: https://bit.ly/3dI3hBn PUTEȚI SUSȚINE PROIECTUL: 👉 Devenind patron – alăturați-vă pentru a debloca conținut exclusiv: https://www.patreon.com/sailingyaba 👉 Prin donații Paypal: https://bit.ly/3kR4Ezo sau sailingyaba@gmail.com 👉 Purtând produsele noastre: https://sailingyaba.creator-spring.com Suntem veșnic recunoscători tuturor celor care ne trăiesc visul alături de noi ♥️ 🇧🇷 Legendas în Português în toate episoadele! 🇪🇸 Subtitluri în spaniolă în toate episoadele! 💙 Cine suntem? Suntem Ben și MP! Recent am decis să achiziționăm o goeletă din lemn cu doi catarge în Brazilia. Detaliul distractiv despre povestea noastră este că barca pe care am cumpărat-o se scufunda și se baza pe multe pompe de santină pentru a supraviețui, așa că a trebuit să o ridicăm pe uscat pentru a începe o reparație completă. Odată ce barca a fost ridicată (pentru prima dată în viața ei) ne-am dat seama că munca necesară a fost mult mai mult decât se aștepta. Între eliberarea sau acceptarea provocării, am decis să alegem a doua variantă. Urmărește-ne când îl readucem la viață pe Yabá cu ajutorul unei echipe uimitoare de constructori navali tradiționali, împărtășind fiecare fază a procesului, depășind culmile și coborâșurile și distrându-se pe parcurs. Mai multe despre noi: 👉 Despre noi + Întrebări și răspunsuri https://youtu.be/TldDlohjwTs 👉 site-ul nostru cu mai multe informații despre proiect http://www.sailingyaba.com 💙 Mulțumiri masive echipei noastre uimitoare de dulgheri care nu ne-au dezamăgit niciodată și continuă să ne uimească la fiecare pas al procesului: Toninho, Zeca, Hélio, Claiton, William, Nezo, Nico, Beto și Luiz. SUNTEȚI LEGENDE!

source

29 de comentarii la „Construirea manuală a fiecărui detaliu al BARCULUI NOSTRU DIN LEMN SALVATĂ — Sailing Yabá #94

 1. Amazing detailed Artisans adding beautiful touches to Yabá!
  Such skill. The purple heart finish looks incredible 💜.
  Kaiyo comes to investigate and look for you both!!!🥰
  Talk about ingenuity- making nails for the purple heart batons!
  The windows are going to look so so cool!!
  Well done on a great episode once again.
  You guys never fail to deliver. 210 nails!!! That is serious patience and craftmanship.

  Labour of Love is an understatement. Love it each week. Iys a major highlight.

 2. I'm not sure if the purpleheart will look as nice over time as you're wanting. Here's what a quick Google search on the subject gave me "Purpleheart exposed to air and light will darken to a dark brown over time if kept indoors. And if exposed to the outdoor elements, purpleheart will age to a silver color, just like most other woods." Sorry for being the bearer of bad news…

 3. The day you told you were not sure of you vision on the choice of wood for the battens holding the window pans, my answer was purple 💜 of purple 💜 heart wood 💜, it also goes beautifully with white, lime, light yellow, brass and honey 🍯 💛 colours

 4. Hi guys, I want to let you know that I am quitting YouTube due to their excessive ads. I'm unsubscribing from all my channels to hopefully send YouTube a message. Best of luck to you

 5. Are you guys going to have a cost break down on all your materials and labor from start to finish what this project cost? That’s very much!!
  The labors are truly pros on every pice they fit together all perfect.

 6. Beautiful boat, and what a crew led by Nevo, and you two got lucky or just more excellent choices, regardless I'm loving it . This is how you get awesome accomplishments in life, hard work and dedication to detail . Thanks for sharing. 😎☮️

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.